Апостиль на документи – стандартизована форма міжнародного зразка з інформацією, що свідчить про справжність та офіційність документа. Проставляється він на оригінальних документах та їх копіях для надання у країнах, що підписали Гаазьку конвенцію 1961 року. Згідно з цією конвенцією, апостиль не потребує іншого юридичного засвідчення чи легалізації документа. Документи, на яких він проставлений, отримують юридичну чинність і визнаються всіма офіційними органами держав, які є учасниками Гаазької конвенції.
Що являє собою апостиль?
Апостиль - проставлений на документі штамп певної форми, що заповнюється конкретною інформацією. Відповідно до Гаазької конвенції, він заповнюється текстом англійською чи французькою мовами, або ж мовою держави, де було отримано документ. Відповідно до законодавства України, штамп апостиль, проставлений на документі, оформляється державною українською мовою. Оскільки цей документ надаватиметься органам іншої іноземної держави, здійснюється професійний переклад документів разом з апостилем.
Апостиль є штампом, розмір якого приблизно 10х10 см. Він заповнюється такою обов'язковою інформацією:
- Назва держави та міста, в якому поставлено апостиль;
- Назва організації, де поставлено апостиль, а також посаду, ПІБ та підпис уповноваженої особи;
- Номер апостилю та дата його видачі;
- Назва організації, печаткою якої засвідчено документ.

Особливості проставлення апостилю в Україні
В Україні апостиль проставляється у різних інстанціях залежно від типу документа, цілей його використання та організації, яка його видала. Уповноважені проставляти апостиль документів три державні органи України:
- Міністерство освіти. На документи, що видані навчальними закладами, а також органами, установами, підприємствами та організаціями, що належать до галузі науки, освіти та спорту. Табелі, атестати, дипломи, вкладиші до атестатів та дипломів, навчальні плани та інше.
- Міністерство юстиції. На документи, видані органами юстиції, судами, і навіть видані чи засвідчені нотаріусами. Це свідоцтва про народження, смерть, шлюб або розлучення, рішення судів, доручення, договори купівлі-продажу та інше.
- Міністерство закордонних справ. документи, видані органами Міністерства внутрішніх справ, Державною міграційною службою, Міністерством охорони здоров'я та іншими органами. Наприклад, це довідки про несудимість, з місця проживання, певні медичні довідки та інше.
Апостиль та його отримання для різних документів має особливості, які іноді можуть змінюватися, у зв'язку з реорганізацією державних органів та зміною законодавства. Час та вартість варіюються залежно від різних факторів: інстанція, уповноважена ставить апостиль, тип документа та країна, куди він подаватиметься, та інше. Не ставиться апостиль на документи, які видали закордонними дипломатичними установами України, а також на документи адміністративного характеру, які стосуються прямо митних та комерційних операцій.
Де поставити апостиль в Одесі?
Цікавить де можна поставити офіційно апостиль в Одесі? Вам допоможе команда фахівців бюро перекладів «Курсив», яка має колосальний досвід, добре розуміється на особливостях апостилювання та законодавчих нормах. Тут підготують увесь пакет документів, який відповідатиме вимогам міністерства, уповноваженого ставити апостиль. Звернувшись до бюро перекладів «Курсив», ви отримаєте свої документи, перекладені професійно потрібною мовою, з проставленим апостилем в оптимально швидкі терміни.
Ціни на послугу апостилювання
Апостилювання документів у Міністерстві Юстиції
- до 5 робочих днів – 750 грн.
- від 5 робочих днів – 350 грн.
Апостилювання документів у Міністерстві Закордонних Справ
- 6-7 рабочих дней – 750 грн.
- 10-12 робочих днів – 550 грн.
Апостилювання освітніх документів
Якщо документи нового зразка:
- 1 робочий день – 1600 грн.
- 4 робочі дні – 1000 грн.
- 12 робочих днів – 800 грн.
Якщо документи старого зразка проводиться під запит
- 25 робочих днів – 1000 грн.
- 40 робочих днів – 700 грн.